Model Number : 5CGXFC5F6M11I7N
Certification : -
Place of Origin : USA
MOQ : 5
Price : Can discuss
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10000pcs
Packaging Details : 10000pcs
Product Category : FPGA - Field Programmable Gate Array
RoHS : Details
Series : 5CGXFC5F
Number of Logic Elements : 77000 LE
Number of I/Os : 129 I/O
Supply Voltage - Min : 1.1 V
Supply Voltage - Max : 1.1 V
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 100 C
Data Rate : 3.125 Gb/s
Number of Transceivers : 4 Transceiver
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : MBGA-301
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Intel | |
| RoHS: | Details |
| 5CGXFC5F | |
| 77000 LE | |
| 129 I/O | |
| 1.1 V | |
| 1.1 V | |
| - 40 C | |
| + 100 C | |
| 3.125 Gb/s | |
| 4 Transceiver | |
| SMD/SMT | |
| MBGA-301 | |
| Tray | |
| Brand: | Intel / Altera |
| Embedded Block RAM - EBR: | 424 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 800 MHz |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 2908 LAB |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Operating Supply Voltage: | 1.1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| Factory Pack Quantity: | 176 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Total Memory: | 4884 kbit |
| Tradename: | Cyclone |
| Part # Aliases: | 965708 |
2. Customer service in 1-4 hours. If there's any question, please contact with our sales.
3. Experienced technichal support team.
4. 180 days warranty for all the goods from us.
5. 2000+ suppliers with us, we could help you to get any components which is difficult to get.
Note :
Inventory management
Rely on our central operating location to manage your needs from all regions
we can provide nitrogen storage, nitrogen packaging, roll packaging and other services
plan, test, maintain and replenish stock to meet your specifications
FAQ
Q: Are you trading company or manufacturer?
A: We are original manufacturer. We can do OEM/ODM business.
Q: How long is your delivery time?
A: Group buying delivery time: 30-60 days; General delivery time: 20 days.
Q: What is your terms of payment?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery.